Yeni bir sayfa eklemek - Microsoft Word
Çok basit bir konu olarak görülebilir, fakat kanalımızın programın her noktasına değinen, oldukça basit ve uzun anlatımlarla bilginin sunulmasına değer veren bir kanal olması sebebi ile : Word programında yeni bir sayfa oluşturmak ve bu işlemin kısayolunu konu alan içeriğimizdir.
İçerik

Word sayfalardan oluşan ve sayfalara girdiğimiz içerikler ile şekillenen bir doküman sistemi sunar. Yeni bir sayfayı projemize, dokümanımıza dahil etmek için kullanabileceğimiz bir kısayol vardır o da : CTRL + ENTER kısayoludur.

Word – Tümünü göster seçeneğini aktif etme

CTRL + ENTER kısayolu sayfamıza bir sayfa sonu kesmesi ekler, bunu nasıl yaptığını tümünü göster seçeneğini aktif ederek görebiliriz. Tümünü göster seçeneğini giriş sekmesinde paragraf bölümünde görebilir, aktif edip deaktif konuma getirebiliriz.

Microsoft Word – Yeni Sayfa Ekleme

CTRL + ENTER kısayolunun yaptığı işlemin aynısını Ana sekmeler üzerinde bulunan Ekle sekmesindeki Boş Sayfa + Sayfa Sonu seçenekleri ile yapabiliriz. İki seçenek arasındaki temel fark;

Ekle bölümünde boş sayfa eklemeye yarayan 2 seçenek

Sayfa Sonu Kesmesi, aynı zamanda CTRL + ENTER kombinasyonu ile yapılan bu işlem imlecin bulunduğu konumdan itibaren yeni bir sayfa oluşturur. diğer seçenek yani Boş Sayfa seçeneği ise imleçten bağımsız olarak dokümanın sonuna bir boş, temiz sayfa ekler.

Sayfaları yatay kullanma konusu ile ilgili soru sorabilirsin.

Yandaki form ile bu konu hakkında sorunuzu bize ekleyebileceğiniz Excel, Word ve Powerpoint dokümanları ile ulaştırabilir. Epostanız ile cevap verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki dosya yükleme seçeneği ile Sorunun Ekran Görüntüsünü,Excel Dokümanını,Word Dokümanını ve diğer dokümanları yükleyerek talebinize iliştirebilirsiniz.