kişi bu içeriği yararlı buldu
Sayfaları Sütunlara Ayırma - İkiye bölme / Microsoft Word
Merhaba dostlarım, bu görsel içeriğimizde Microsoft Word programında ihtiyaç duyulan bir işlem olan sayfayı parçalara ayırma, sütunlara ayırmayı işledik. Bu parçalara ayırma işlemi bazen bilimsel makaleler yazarken bazen sınav kitapçığı oluştururken bazende dergi gibi makale yayınları içeren baskı ürünleri oluştururken işinize yarayabilir. ! Ayrıca videonun ilerleyen kısımlarında sadece belirli sayfaları sütunlara ayırma yöntemi işlenmiş böylece her sayfayı ayrı sütun sayısına bölmenizin mümkün olduğunun gösterilmesi amaçlanmıştır. Lütfen yeterince bilgi almak için görsel ve sesli video içeriğimizi sonuna kadar izleyiniz.
İçerik

Merhaba pek değerli dostlarım, bir soru kitapçığı, dergi sayfası veya başka bir özel içerik hazırlarken, başvuracağımız bir yöntem olan sayfayı bir, iki ve daha fazla sütuna ayırma işlemi ile ilgili bu içeriğimize hoşgeldiniz.

Sayfa Düzeni bölümündeki Sütunlar seçeneği

Ana Sekme üzerinde Sayfa Düzeni sekmesinden Sayfa Yapısı Bölümünü kullanarak, Sütunlar bölümü ile sayfamızı 1,2,3 ve daha fazla dikey parçalara bölebiliriz. Bu parçalar ister eşit genişlikte ister farklı genişlikte olabilir. Dilerseniz önce bu sütunlar bölümünün bir tanıtımını, görsel argümanlar yardımı ile açıklayalım.

Sayfa Düzeni bölümü Sayfa Yapısı seçeneklerinden Sütunlar

Diğer Sütunlar Seçeneği

Diğer sütunlar seçeneği ile sayfaları sütunlara bölme işlemini özelleştirebilirsiniz, böldüğünüz bu sütunların arasına çizgi eklemek de, her sütunun genişliğini özel olarak belirlemek de, uygulanacak aralığı seçmek de bu bölüm sayesinde yapılabilir, bu “Diğer Sütunlar” seçeneğinin de kullanımı aşağıdaki görsellerden öğrenebilirsiniz;

Diğer sütunlar seçeneğinin bölümlerinin tanıtılması
  • Önceden Belirlenenler; Bu bölümde Bir,İki ve Üç şeklinde devam eden 5 tane önceden hazırlanmış ve kullanım kolaylığı sağlayacak sütunlara bölme seçenekleri vardır, bu bölümdeki hazır seçenekleri kullanabileceğimiz gibi Sütun sayısını kendimiz belirleyerek ve genişlik, aralık ayarlayarak kendimizde özel bir sütun işlemi gerçekleştirebiliriz.
  • Sütun Sayısı: Burada 1,2,3 gibi standart sütun sayıları seçeneklerinden ayrı olarak kendimizde 4,5,6 gibi sütun sayıları belirleyebiliriz.
  • Genişlik ve Aralık ayarlama: Bu seçenek ile sütun sayımızı kadar sütunun, genişliğini ve aralığını özel olarak belirleyebilir veya aşağıdaki “Eşit sütun genişliği” seçeneği ile tüm sütunların genişliğinin eşit olmasını sağlayabiliriz.
  • Araya Çizgi Koyma: Bu seçenek birçok kişinin çözümünü aradığı sorunun çözümü olabilir, bu seçenek ile her sütunun arasına çıktıda da gözükecek bir çizgi çekebiliriz.

Word programında sütunları ikiye ayırma ile ilgili birkaç örnek gösterelim ve bu kısa bilgi içeriğimizi sonlandıralım;

Varsayılan Yazı Tipi Ayarlama konusu ile ilgili soru sorabilirsin.

Yandaki form ile bu konu hakkında sorunuzu bize ekleyebileceğiniz Excel, Word ve Powerpoint dokümanları ile ulaştırabilir. Epostanız ile cevap verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki dosya yükleme seçeneği ile Sorunun Ekran Görüntüsünü,Excel Dokümanını,Word Dokümanını ve diğer dokümanları yükleyerek talebinize iliştirebilirsiniz.