İçerik

Resimlerin yanına, sağına, soluna yazı yazmak, resimlerle metinleri bir bütün kılmak bazen gazete, dergi, broşür çalışmaları gibi görsel dokümanlarımızda ihtiyacımız olan çok yararlı bir temel bilgidir.

Resimlerin konumlandırma seçeneklerini bulmak ve resmi sayfada sol ortaya, sol üste, sağ ortaya, ortaya gibi konumlara konumlandırmak oldukça basittir. Bunun için öncelikle yazı bulunan bir dokümanımıza bir resim ekleyelim.

Metinle dolu bir sayfaya bir konumdan dikey bir resim ekledik

Daha sonrasında resmin üzerine tıklayıp “Resim Biçimi” menüsü içerisinde bulunan Konumlandırma seçenekleri ile resmi sayfada metine göre sağda, solda veya ortaya olacak şekilde konumlandıracağız.

Word Konum Seçeneklerine Ulaşma – Resim Biçimi Paneli

Konum seçenekleri ile resmi metine göre konumlandırma

Konum seçenekleri ile yapılmış bir resim konumlandırması

Resim varsayılan olarak “Metin ile aynı hizada” şeklinde sayfada konumlanır. Bu konumlandırılmayı Metin Kaydırma seçeneklerinden Metin Kaydırmayla Sol üstte konumlandırma, sol altta konumlandırma, sol ortada, sağ üstte, sağ ortada, ortada, sağ altta konumlandırma seçenekleri ile değiştirebilir ve resmin metin ile bir bütünlük oluşturmasını sağlayabiliriz.

Sayfaları yatay kullanma konusu ile ilgili soru sorabilirsin.

Yandaki form ile bu konu hakkında sorunuzu bize ekleyebileceğiniz Excel, Word ve Powerpoint dokümanları ile ulaştırabilir. Epostanız ile cevap verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki dosya yükleme seçeneği ile Sorunun Ekran Görüntüsünü,Excel Dokümanını,Word Dokümanını ve diğer dokümanları yükleyerek talebinize iliştirebilirsiniz.