2
kişi bu içeriği yararlı buldu

Resim 1.1, Tablo 1.1 ve Şekil 1.1 gibi daha niceleri olmak üzere resimlerimizin, tablolarımızın ve şekillerimizin rahatça tanınabilmeleri için onlara Word dokümanımız içerisinde numaralandırma yaparız.

Bu bazen detaylı bir şekilde Tablo1- Dünyada petrol tüketim oranları şeklinde bazende Tablo1, Tablo2 şeklinde basit bir şekilde sürer gider. Ya da Şekil.a, Şekil.b,…

Resim yazısı eklenmiş bir tablo örneği

Tüm bunları yazılarımızda Tablolara, Listelere, Resimlere atıf yapabilmek onların dokümanı inceleyen, yazıyı okuyan kişi tarafından kolayca bulunabilmesi için yaparız.

Resim Yazısı Panelini Açmak

Resim Yazısı Ekle Panelini açmak

Ribbon şerit üzerinden Başvurular sekmesinde “Resim Yazısı Ekle” seçeneği yer almaktadır. Bu seçenek ile imlecin içinde bulunduğu, seçtiğiniz resim veya şekle resim yazısı ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki görsel üzerinden bu panele nasıl eriştiğimizi görebilirsiniz.

Etiket bölümünün tanıtımını yukarıdaki görselde görebilirsiniz. Seçtiğimiz obje bir tablo olduğu için Etiketimiz otomatik olarak Tablo oldu ve sayfamızın ilk tablosu olduğu için bu tablo 1 ( bir ) olarak numaralandırıldı. Sonuç olarak ise karşımıza Tablo 1 şeklinde bir etiket çıktı. Şimdi bu etiketi

Sayfaları yatay kullanma konusu ile ilgili soru sorabilirsin.

Yandaki form ile bu konu hakkında sorunuzu bize ekleyebileceğiniz Excel, Word ve Powerpoint dokümanları ile ulaştırabilir. Epostanız ile cevap verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki dosya yükleme seçeneği ile Sorunun Ekran Görüntüsünü,Excel Dokümanını,Word Dokümanını ve diğer dokümanları yükleyerek talebinize iliştirebilirsiniz.