Youtube.com üzerindeki anlatımımız.

Merhaba değerli Word kullanıcıları. Matematiğin yapı taşı, fiziğin ise en değerli kavramlarından biri olan formüller, günlük yazışmalarımızda, Word dokümanlarımızda her zaman yer vermek istediğimiz yapılardır. Word dokümanlarına formül ekleme bir resim eklemek, bir tablo eklemek kadar kolayıdır, formüllere, denklemlere Ekle sekmesinde kolaylıkla ulaşabiliriz.

  • Ekle sekmesinden Denklem seçeneğine ulaşılmalıdır.
Denklem seçeneğine Ekle sekmesinden nasıl ulaşıldığını görebilirsiniz.

Açılan pencereden boş bir denklem oluşturabileceğimiz gibi aynı zamanda standartlaşmış şablonları kullanabilirsiniz. Ayrıca office.com üzerinde bulunan diğer formül şablonlarına da yine bu açılan menüden erişebilirsiniz, şimdi boş bir denklem kutusu nasıl oluşturabileceğimizi görelim.

Boş denklem sayfası oluşturmak

Denklem tasarım bölümünün 2 ana bölümü olan Semboller ve Yapılar.

Boş bir denklem kutusunu sayfamıza eklediğimizde yukarıdaki şeride “Tasarım” adında bir adet sekme daha eklenir, bu sekmede denklem fonksiyonları bulunur. Bunları Yapılar ve Semboller olmak üzere 2 ana başlık altında toplayabiliriz, yapılar ile metin kutumuza çeşitli yapılardaki formülleri ekleyebilir, semboller ile ise matematiksel semboller başta olmak üzere oklar, geometrik şekiller gibi birçok kategorideki şekilleri rahatlıkla Word dokümanımıza dahil edebiliriz.

Bir kesirli sayıyı formüle dahil etme

Microsoft – Word denklem kutusu

Yapılar bölümünden kesir fonksiyonunu kullanarak sayfamıza rahatlıkla belirlenmiş 4 kesir formundan birini dahil edebiliriz, bunun da görsellerini aşağıda görebilirsiniz.

Microsoft Word denklem kutusuna yeni bir kesir ekleme

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir