Toplum olarak yanlış bildiğimiz doğrulardan biri de, tüm programlarda yeni bir satıra geçmek için Enter tuşunu kullanma alışkanlığıdır. Aslında Word programında olduğu gibi Excel programında da paragrafları hücreler yazmak mümkündür.

ALT + ENTER hücre içinde kullanılırsa

Enter tuşu Excel’de hücrenin içine girdiğimiz verilerin tamam olduğunu artık hücreden çıkmak istediğimizi algılatır programa, ALT + ENTER kombinasyonu ise, aynı hücrede yeni bir satıra geçilmesi ile sonuçlanır. Aşağıda aynı hücreye yazılmış satırlardan oluşan paragrafları görebilirsiniz.

Alt + Enter kombinasyonu kullanılarak oluşturulmuş bir sayfa örneğidir.

İçerikte bazı hücreler birleştirilerek işlem yapılmıştır, eğer hücrelerin birleştirilmesi konusunda herhangi bir bilgiya sahip değilseniz, aşağıdaki içeriğimiz sayesinde hücrelerin birleştirilmesini öğrenebilir ve konuyu daha rahat kavrayabilirsiniz.

Excel – Hücreleri Birleştirme, Yazıyı ortalama ve düzenleme

Aynı hücrede yeni satıra geçmek konusu ile ilgili soru sorabilirsin.

Yandaki form ile bu konu hakkında sorunuzu bize ekleyebileceğiniz Excel, Word ve Powerpoint dokümanları ile ulaştırabilir. Epostanız ile cevap verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki dosya yükleme seçeneği ile Sorunun Ekran Görüntüsünü,Excel Dokümanını,Word Dokümanını ve diğer dokümanları yükleyerek talebinize iliştirebilirsiniz.