Değerli dostlarım, her ne kadar Microsoft Word programını ilk kez kullanan bir bilgisayar kullanıcısını bile aşina olabileceği bir başlığa değinmiş olsak da bu sitenin, tüm seviyelerdeki kullanıcılara hizmet ettiğini ve her seviyedeki kullanıcılara göre içerikler hazırladığını unutmayalım, şimdi bu basit konumuzu birkaç görsel, birkaç satır yazı ile anlatmaya çalışalım;

Ana Menü üzerinde Giriş Sekmesindeki Paragraf Bölümü

Microsoft Word‘un ana menüsü üzerinde bulunan Giriş Sekmesindeki Paragraf bölümünde 4 seçenek halinde bulunan ve kısayollarını da aktaracağımız bu işlemler ile yazılarınızı sağa, sola ve ortaya hizalanacak şekilde yazabileceğiniz gibi akademik, resmi yazışmalarda pek sık kullanılan ve yazıların satıra sığdırıldığı yaslama seçeneğini de burada bulabilirsiniz.

  • Sola Yasla ( CTRL + L ) : Seçilen paragraftaki yazıların sola hizalanarak, yaslanarak yazılmasını sağlar ve kısa yolu Kontrol ve L tuşu ile gerçekleştirilebilir.
  • Ortala ( CTRL + R ) : Seçilen paragraftaki yazıların ortaya hizalanarak yazılmasını, gösterilmesini sağlar.
  • Sağa Yasla ( CTRL + G ) : Seçilen paragraftaki yazıların sağa hizalanarak yazılmasını sağlar ve kısa yolu Kontrol ve G tuşları ile gerçekleştirilir.
  • Yasla ( CTRL + D ) : Seçilen paragrafın akademik, resmi yazışmalardaki gibi her bir satırının dolu dolu olmasını ve yazısının satırda sağa ve sola tam sığdırılmasını sağlar. Kısa yolu ise Kontrol + D kombinasyonu ile gerçekleştirilir.
Sağa, Sola, Ortaya yaslanmış ve Yasla seçeneği kullanılmış paragraflar

Bu kısa ve öz bilgilendirici içeriğimizi bitirdiğimizi bildirmekten mutluluk duyarım, bir diğer içeriğimizde görüşmek üzere.