kişi bu içeriği yararlı buldu

Microsoft Excel, hücrelere yazı yazıp onlara formül girebildiğiniz çok yönlü bir muhasebe, hesap ve tablolama programdır. Bu işlevi çok, inanılmaz imkanları bizlere sunan programda hücrelere yazımızı sadece yatay değil dikey ve diğer belirlenen açılarda yazmamız pek mümkündür.

Microsoft Excel – Dikey ve açılı yazılmış 2 yazı örneği

Bazen tablo başlıklarında yatay olarak sığmayan yazıları bazende birden fazla başlık içeren tabloları oluştururken ihtiyaç duyduğumuz yazıları açılarla, dikey olarak yazmaya her zaman ihtiyaç duyabiliriz, işte görseller ile desteklediğimiz dikey olarak yazmayı konu alan, aynı zamanda açılarla yazı yazmayı da gösteren içeriğimiz;

Hizalama seçenekleri ile yatay, dikey ve açılı yazılar yazabilirsiniz;

Microsoft Excel – Hücreleri birleştirme ve hizalama başlıklı yazımızı incelerseniz, bu makaledeki bilgileri daha rahat anlayabileceğinizi düşünüyoruz.

Numara adlı tablo başlığının dikey konumlandırılacağı örnek

Hücreyi biçimlendir bölümüne giriş yapıyoruz

Hücreyi biçimlendir bölümüne giriş yapmanın 2 basit yolu vardır, bunlardan birincisi hücreye sağ tıklayıp hücreyi biçimlendir demektir, diğeri ise hücreyi seçtiğimizde CTRL + 1 kombinasyonunu kullanmak olacaktır.

Hücre biçimlendir bölümünde hizalama bölümüne erişme görseli

Hizalama bölümünde, yönlendirme sekmesi ile metnin dikey, yatay konumlandırılmasını veya istediğimiz derecede yazılmasını sağlayabiliriz, aşağıdaki resimde de yönlendirme örneklerini görebilirsiniz.

Dikey – 45.Derece ve Dikey Ters çevirmeyi gösteren bir resim
  • MUHAMMET KALAYCI
   2021-03-04 11:59:05 tarihinde word kategorisinde sorulmuştur.
   Cevaplandı
   merhabalar formatlanan bilgisayarımdan excell i kurtardık fakat excell açılmıyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

   Merhaba, Excel dokümanını mı kurtardınız yoksa programı kurtardınız ve açılmıyor mu? Eğer programı kurtardınız ve açılmıyorsa bunun en temel sebeblerinden biri Excel için gerekli olan modüllerin yeni Windows sürümünde, kurtarılan Windows sürümünde mevcut olmaması buna sebep olabilir. Eğer dokümanı kurtardıysanız dokümanın büyük bir bölümü hasar görmüş olabilir. officedersleri@gmail.com adresine sorununuzu resimli olarak göndermeniz mümkünse, çözümlerimizle size yardımcı olmak isteriz. İyi çalışmalar.