En çok tercih edilen ofis programları nelerdir

tarihinde yayınlamıştır.

Kurumsal firma, özel şirket, çok köklü bir holding, küçük bir işletme, her nerede çalışırsanız çalışın, kendinizi ofis ortamında bulduğunuzda bilmeniz gereken bazı temeller, işlerin daha aktif, daha efektif yürütülmesi için kullanılabilmesi gereken birkaç program vardır. İşte bu blog içeriğimizde iş hayatında bilmenizin gerektiği hatta bazı programları bildiğinizde potansiyel iş rakiplerinizin bir adım önünde olacağınız programları kısa bir şekilde tanıtmaya çalışacağız.

1.Microsoft Office

Başlıca Microsoft Office programlarının logoları

Olmazsa olmazlar ile başlamak boynumuzun borcu diye düşünüyoruz ve Microsoft platformunun Office ailesi ürünlerini listeliyoruz;

  • Microsoft Word
  • Microsoft Excel
  • Microsoft Powerpoint
  • Microsoft Outlook
  • Planner
  • Sharepoint
  • Microsoft Teams

ve birçok Microsoft programını bu şekilde listeler halinde uzatıp gitmek mümkün olsa da biz en temel olan ve bir ofis çalışanının en başta bilmesi gereken ofis programlarının; elektronik tablolar tutmamıza yarayan Excel, yazı dokümanları oluşturmaya ve detaylandırmaya yarayan Word, sunum, yansı, slayt düzenlememize imkan sağlayan Powerpoint ve iş hayatında artık sıkça kullanılan e-posta gönderme ve alma uygulaması Outlook olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi gelin Microsoft platformunun bu programlarını biraz detaylandıralım.

1.1.Microsoft Word

Sol altta logosu bulunan Microsoft Word programında bir A4 çalışma sayfası, dokümanı

Yazı yazmak, dokümanlar oluşturmak için kullanabileceğimiz Word programı, bazen bilimsel bir makalenin yazılmasından bazen de sıradan bir alışveriş listesini A4 kağıda basmakta kullanabileceğimiz en basit kullanıcıdan en profesyonel kullanıcıya kadar gelişmiş ve kullanışlı arayüzü ile hizmet eden bir programdır. Word sayesinde yazılarımızı düzen içerisinde yazarken, yazılarımıza dışarıdan öğeler eklemek ve onları kullanıcının ilgisine, yazıdan istediklerine göre dizayn etmek oldukça basit ve pek de kullanışlı olmaktadır. Bu yüzden şirket içi iletişimde, kurum içi yazışmalarda başarılı olmak amacı ile Microsoft Word bilmek bir ofis çalışanı için oldukça değerli bir yetenek olsa gerek.

{Comments}